Size nasıl yardımcı olabilirim?
Dijital Oyunlar
Whatsapp

Whatsapp

WhatsApp, kullanıcıların mevcut telefon rehberlerine, bir İnternet bağlantısı kullanarak mesaj, resim ve video gönderip almalarını sağlayan ücretsiz bir mobil mesajlaşma uygulamasıdır. WhatsApp kullanıcıları, gruplar oluşturabilir ve aynı anda birçok arkadaşına mesaj gönderebilir.

Güvenlik tavsiyesi

WhatsApp'ın SSS sayfasında güvende kalma hakkında bilgiler mevcuttur.
https://www.whatsapp.com/faq/tr/general/21197244

Güvenlik Araçları

 • Gizlilik ayarları: Normalde birinin telefon numarasını biliyorsanız, WhatsApp üzerinde olup olmadıklarını öğrenmek kolay olabilir. Profil resminizi ve durumunuzu veya en son ne zaman çevrimiçi olduğunuzu ayarlanabildiğiniz gizlilik ayarları vardır. WhatsApp'taki herkes sizin profil resminizi görebilir. Bunu, sadece telefon rehberinizdeki kişilerin görebileceği ya da hiç kimsenin görmemesini sağlayacak şekilde ayarlayabilirsiniz.
  https://faq.whatsapp.com/tr/general/21197244
 • Engelleme: Belirli kişilerin WhatsApp'ta sizinle etkileşim kurmasını engelleyebilirsiniz. Birisini engelliyorsanız, artık size bir mesaj gönderemezler; ancak, onlardan Profilinizi WhatsApp'ta görmemelerini isterseniz, telefon rehberinizden de silmelisiniz. Her telefon farklı olduğu için WhatsApp'taki kişileri farklı telefon ağlarında nasıl engelleyebileceğinizi öğrenebilirsiniz.
  https://faq.whatsapp.com/tr/general/21242423
 • Raporlama:  İçeriğinizi WhatsApp'a bildirebilirsiniz, ancak güvenliğinizin ya da başkalarının güvenliğinin tehlikede olduğuna inanıyorsanız, kolluk kuvvetlerine haber vermek daha iyi olacaktır. Sorunlu metinlerin / resimlerin / videoların ekran görüntüsünü almak ve iletiyi aksini göremeyecek şekilde WhatsApp'a bildirmek önemlidir.
  https://faq.whatsapp.com/tr/general/21197244
 • Spam: Bilinmeyen bir numaradan bir mesaj alırsanız hemen bu kişiyi bilip bilmediğiniz veya spam olarak bildirmek isteyip istemediğiniz sorulur.
  https://faq.whatsapp.com/tr/general/21197244

Şartlar ve koşullar

Hizmet  şartları, WhatsApp'ta gönderilmek üzere neyin uygun olup olmadığını özetlemektedir.
https://www.whatsapp.com/legal/?l=tr

Hizmet şartlarını ihlal eden şeylerin örnekleri şunlardır:

 • Reklamlar veya spam gönderimi
 • Yasaya aykırı, müstehcen, tehdit edici, taciz edici, ırkçı veya etnik açıdan rahatsız edici içerik gönderme
 • Diğer kullanıcıları rahatsız etmek
 • İhlali tekrarlamak
 • WhatsApp aracılığıyla mesaj göndermek için otomatik bir sistem kullanma

Bu  hizmet şartlarını ihlal ederseniz WhatsApp sizi uygulamadan men edebilir.
https://faq.whatsapp.com/tr/general/23154266

Yaş gereksinimi

Bu servise kaydolmaya hak kazanabilmek için en az 13 yaşında olmalısınız. 

lightbulb_outline Tıkla kazan! Kazandınız! Linke tıklayın! Anketi doldur kazan! türünden tekliflere aldanmayın. İnternette de tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi "bedava" diye bir şey yoktur.
Toast Alert...