Size nasıl yardımcı olabilirim?
Dijital Oyunlar
Dijital Oyun Bağımlılığı Çalıştayı Sonuç Raporu 2018
RAPORLAR

Dijital Oyun Bağımlılığı Çalıştayı Sonuç Raporu 2018

27 March 2019, Wednesday 14:55 | 1,911 görüntüleme

Düzenlenen çalıştayda oyun bağımlılığı yaygınlığını, risk faktörlerini belirlemek ve azaltmaya yönelik yol haritası çizmek hedeflenmiştir.

Dijital oyunlar, özellikle çevrimiçi oyunlar çocuk ve ergenler için risk faktörü olabilmektedir. Bu oyunlar oyun bağımlılığı, internet bağımlılığı gibi teknoloji tabanlı bağımlılıklara neden olabilmektedir. 10. Kalkınma Planı’nda da teknoloji tabanlı bağımlılıklardan internet bağımlılığının çocuklar ve gençler için önemli bir risk faktörü olmaya devam ettiği belirtilmiştir.

"Çocuk ve ergen sağlığının korunması ve geliştirilmesi için farkındalığı ve bilgi düzeyini artırmaya yönelik çalışmalar yapmak" ve “bağımlılıkla mücadele konusunda, toplumun ve bireylerin farkındalığını ve bilgi düzeyini artırmaya yönelik çalışmalar hazırlamak ve yürütmek” amacıyla Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğünce çocuk ve ergenler için bir risk faktörü olarak ele alınan dijital oyun bağımlılığı ile ilgili bir çalıştay düzenlenmiştir.

lightbulb_outline İnternette karşılaştığınız her bilgi doğru olmayabilir. İnternetten ulaştığınız bilgileri en az 3 kaynaktan kontrol edin ve kullandığınız bilgilerin kaynağını mutlaka belirtin!
Toast Alert...