Size nasıl yardımcı olabilirim?
Dijital Oyunlar
Türkiye’deki Çocukların ve Ebeveynlerin Bilinçli ve Güvenli İnternet Kullanım Deneyim ve Alışkanlıkları Raporu - Şubat 2022
RAPORLAR

Türkiye’deki Çocukların ve Ebeveynlerin Bilinçli ve Güvenli İnternet Kullanım Deneyim ve Alışkanlıkları Raporu - Şubat 2022

15 February 2022, Tuesday 15:50 | 1,189 görüntüleme

Türkiye’deki Ebeveyn ve Çocukların İnternet kullanım alışkanlıkları araştırması kapsamında Global Kids Online çerçevesine uygun olacak şekilde 8-16 yaş grubu öğrenciler için 21 soruluk, ebeveynler için 23 sorudan oluşan bir veri seti oluşturulmuş, bu soru setleri çevrimiçi anket formu haline getirilmiştir. İlgili anket İstatistiki Bölge Birimleri Sınıflandırması 12 bölge düzey-1’e göre 24 ilden 1.111 öğrenci ve bu öğrencilerin velisi olan 1.111 olmak üzere toplam 2.222 örnekleme uygulanmıştır. Çocuklarından ve ebeveynlerinden elde edilen veriler erişim, kullanım, riskler, beceriler ve arabuluculuk olmak üzere beş başlık altında sunulmuştur.

Yürütücülüğünü Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumundan Dr. Şahin BAYZAN’ın yaptığı projede Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Engin KURŞUN ve Doç. Dr. Türkan KARAKUŞ YILMAZ, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü öğretim üyelerinden Öğretim Görevlisi Dr. Önder YILDIRIM, Munzur Üniversitesi Çemişgezek Meslek Yüksekokulu, Bilgisayar Teknolojileri Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Alper ASLAN, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü öğretim üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Yiğit Emrah TURGUT görev almıştır.

lightbulb_outline İnternet ortamında tanımadığınız kişilere cevap vermeyin, tekliflerini reddedin, size gönderdikleri mesajları açmadan silin!
Toast Alert...