Size nasıl yardımcı olabilirim?
Dijital Oyunlar

Ankara Çağrı Bey Anadolu Lisesi'nde Bilinçli ve Güvenli İnternet Semineri

20 December 2017, Wednesday 23:57 | 1,029 görüntüleme

Çağrı Bey Anadolu Lisesi'nde, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu uzmanları tarafından öğrencilere verilen seminerde "İnternetin Güvenli Kullanımı" konusu anlatıldı.

İnternette varolan tehlikelerden korunmak için tanımadığımız kişilerden gelen e-postaların ve şüphe uyandıran linklerin açılmaması ve tıklanmaması gerektiği özellikle vurgulandı. "Mavi Balina" adlı intihara sürükleyen akımın, linkler aracılığıyla yayıldığı, bu yüzden sosyal paylaşım mecralarında çok dikkatli olunması gerektiği konusunda öğrenciler bilgilendirildi.

Ortak alanlarda kullanılan bilgisayarlardan e-posta ve sosyal medya hesaplarına girilirken "beni hatırla" seçeneğinin kapatılması ve sonrasında mutlaka "çıkış" yapılması gerektiği anlatıldı.

Seminer sonunda öğrencilerin konuyla ilgili merak ettikleri sorular yanıtlanırken, öğrencilere farklı konularda hazırlanan broşürler verildi.

20.12.2017

Yorumlar

  • Henüz yorum yapılmadı. Hemen düşüncelerinizi yazarak ilk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum yapın
  • Doğrulama için e-posta adresinizin gerçek ve size ait olması gerekiyor.
  • E-posta adresiniz kesinlikle üçüncü kişilerle paylaşılmayacak, gizli kalacaktır.
  • Görünecek ad alanı için gerçek adınızı kullanmak zorunda değilsiniz.
  • İnternet üzerinde yapacağınız her işlem için IP adresinizin kayıt altına alındığını unutmamalısınız.
  • Yorumunuz yayınlanmadan önce editör onayından geçecektir.
lightbulb_outline Adınız, soyadınız, adresiniz, telefon numaranız, e-posta adresi, aile bireylerinizin adı, kimlik numarası vb. kişisel bilgileriniz size özeldir. İnternet ortamında paylaşılan küçük fakat önemli bilgiler, büyük zararlara sebep olabilir.
Toast Alert...