Size nasıl yardımcı olabilirim?
Dijital Oyunlar

Ankara Yenimahalle Özkent Akbilek Ortaokulu'nda Bilinçli ve Güvenli İnternet Kullanımı Eğitici Eğitimi

11 September 2018, Tuesday 00:08 | 2,509 görüntüleme

İnternetin bilinçli, güvenli ve etkin kullanımı konusunda farkındalığı artırmak amacıyla BTK uzmanları tarafından 10 Eylül 2018 tarihinde Ankara Yenimahalle Özkent Akbilek Ortaokulunda Eğitici Semineri verildi.

Gerçekleştirilen seminerde, İnternetin faydaları olduğu kadar zararlarının da olduğu ve bilinçli kullanılmadığında istenmeyen sonuçlara yol açabileceği farklı örneklerle anlatıldı.

Seminerde; Bilişim Teknolojilerinin ve İnternetin Bilinçli Güvenli Kullanımının Hukuki Boyutu, Bilişim Teknolojilerinin ve İnternetin Bilinçli, Güvenli ve Etkin Kullanımında Anne/Babaların Sorumlulukları, Siber Zorbalık ve Çocuk İstismarından Koruma, Önlemede Ebeveyn ve Eğiticilerin Rolü konuları anlatıldı.

Ayrıca İnternet ve Sosyal Medyanın Bilinçli ve Güvenli Kullanımı, Güvenli İnternet Hizmeti, İnternet ve Sosyal Ağların Doğru Kullanımı, Dijital Oyunların Olumlu ve Olumsuz Etkileri, İnternet Bilgi İhbar Merkezi, İnternet Yardım Merkezi konuları da detaylı bir şekilde işlendi.

Konuyla ilgili merak edilen soruların cevaplandığı seminerin sonunda eğiticilere, öğrenci ve ebeveynlere dağıtılmak üzere BTK uzmanları tarafından hazırlanan broşürler verildi.

10.09.2018

Yorumlar

  • Henüz yorum yapılmadı. Hemen düşüncelerinizi yazarak ilk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum yapın
  • Doğrulama için e-posta adresinizin gerçek ve size ait olması gerekiyor.
  • E-posta adresiniz kesinlikle üçüncü kişilerle paylaşılmayacak, gizli kalacaktır.
  • Görünecek ad alanı için gerçek adınızı kullanmak zorunda değilsiniz.
  • İnternet üzerinde yapacağınız her işlem için IP adresinizin kayıt altına alındığını unutmamalısınız.
  • Yorumunuz yayınlanmadan önce editör onayından geçecektir.
lightbulb_outline Doğum tarihinizi, adınızı, soyadınızı, art arda gelen sayıları şifre olarak kullanmamaya çalışın. En az 8 karakterli, sayılardan, büyük-küçük harflerden ve özel karakterlerden oluşan güçlü şifreler kullanın!
Toast Alert...