Size nasıl yardımcı olabilirim?
Dijital Oyunlar

Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde İnternetin Bilinçli Kullanımı Eğitimi

28 March 2018, Wednesday 20:59 | 1,337 görüntüleme

Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Etimesgut Rehberlik ve Araştırma Merkezi iş birliğinde gerçekleştirilen “Aç Kapılarını Hayata” projesi kapsamında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu uzmanları tarafından, okul müdürlerine ve rehber öğretmenlere eğitici eğitimi verildi.

“Aç Kapılarını Hayata” Teknoloji Bağımlılığını Önleme Projesi’nin açılışı ve “Uyuşturucu Madde Bağımlılığı ve Cezai Müeyyideler” konulu program, 23 Mart 2018 tarihinde, Eryaman Kooperatifler Ortaokulu Konferans Salonu’nda çok sayıda katılımcı ile gerçekleştirildi.

BTK uzmanları tarafından verilen “İnternetin Bilinçli Kullanımı” Eğitiminde; Dijital Vatandaşlık, İnternetin Doğru ve Etkin Kullanımı, Dijital Oyunlar, İnternette Doğru Arama Yöntemleri, İnternetin Etik Kullanımı ile bilinçli ve güvenli kullanımı konuları anlatıldı.

Bağımlılığı önlemede, gençleri ve çocukları teknolojiden uzak tutmak yerine, onlara teknolojiyi bilinçli kullanmanın yolunu göstermenin ve bu konuda yapılacak eğitim çalışmalarının öneminin vurgulandığı program, Gezici Güvenli İnternet Tırı’nın gezilmesi ile sona erdi.

Yorumlar

  • Henüz yorum yapılmadı. Hemen düşüncelerinizi yazarak ilk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum yapın
  • Doğrulama için e-posta adresinizin gerçek ve size ait olması gerekiyor.
  • E-posta adresiniz kesinlikle üçüncü kişilerle paylaşılmayacak, gizli kalacaktır.
  • Görünecek ad alanı için gerçek adınızı kullanmak zorunda değilsiniz.
  • İnternet üzerinde yapacağınız her işlem için IP adresinizin kayıt altına alındığını unutmamalısınız.
  • Yorumunuz yayınlanmadan önce editör onayından geçecektir.
lightbulb_outline Üslup her şeydir. İnternette nazik ve saygılı bir dil kullanın. Hiç kimsenin kişiliğini ve çevrimiçi itibarını zedeleyici davranışlarda bulunmayın.
Toast Alert...