Size nasıl yardımcı olabilirim?
Dijital Oyunlar

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Öğrencilerine Dijital Bağımlılık ve Sosyal Medyanın Bilinçli Kullanımı Konferansı

23 May 2024, Thursday 16:46 | 207 görüntüleme

BTK Güvenli İnternet Merkezi Eğitim Uzmanı Aydın Çatak ve ESB Eğitim Uzmanı Amine Afra Kılıç, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Bağımlılıkla Mücadele Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen, “Dijital Bağımlılık ve Sosyal Medyanın Bilinçli Kullanımı” konulu konferansta konuşmalarını gerçekleştirdiler.

NEVÜ Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezi Karavezir Salonu’nda düzenlenen konferansa; İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zülfikar Durmuş, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Adem Çatak, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Kamuran Özdil, NEVÜ Bağımlılıkla Mücadele Koordinatörü Doç. Dr. Ayşegül Özcan ve Koordinatör Yardımcısı Öğr. Gör. Veysel Şirvan Çetin, üniversitenin akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı.

Konferansa katılan konuşmacılar; dijital bağımlılık ve bilinçli internet kullanımı konularını ele aldı. Dijital güvenlik, sosyal medya kullanımı hakkında önemli bilgiler paylaşan konuşmacılar, dijital güvenlik bölümünde, dijital ayak izleri, mobil uygulama izinleri, sahte linkler ve online alışverişler üzerinde durdu. Sosyal medya kullanımında ise gizlilik ayarları, çok faktörlü kimlik doğrulamanın önemiyle birlikte sosyal medya paylaşımlarının gelecekteki etkileri tartışıldı.

Konuşmacılar ayrıca dijital bağımlılığın tanımı, belirtileri ve etkileri, nörolojik faktörler ve teknolojinin çekici yönlerine değinerek, bağımlılıkla başa çıkma yöntemleri ve sağlıklı internet kullanımına yönelik önerileri katılımcılar ile paylaştı.

14.05.2024

Yorumlar

  • Henüz yorum yapılmadı. Hemen düşüncelerinizi yazarak ilk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum yapın
  • Doğrulama için e-posta adresinizin gerçek ve size ait olması gerekiyor.
  • E-posta adresiniz kesinlikle üçüncü kişilerle paylaşılmayacak, gizli kalacaktır.
  • Görünecek ad alanı için gerçek adınızı kullanmak zorunda değilsiniz.
  • İnternet üzerinde yapacağınız her işlem için IP adresinizin kayıt altına alındığını unutmamalısınız.
  • Yorumunuz yayınlanmadan önce editör onayından geçecektir.
lightbulb_outline İnternetteki zararlı içeriklerden korunmak için, tamamen ücretsiz olan "Güvenli İnternet Hizmeti"ni tercih edebilirsiniz.
Toast Alert...