Size nasıl yardımcı olabilirim?
Dijital Oyunlar
BİLİNÇLİ VE GÜVENLİ İNTERNET KULLANIM FARKINDALIĞI OKULLARIMIZIN ÇABASIYLA ARTACAK
17 June 2020, Wednesday 15:42

BİLİNÇLİ VE GÜVENLİ İNTERNET KULLANIM FARKINDALIĞI OKULLARIMIZIN ÇABASIYLA ARTACAK

17 June 2020, Wednesday 15:42 | 2,528 görüntüleme

Güvenli İnternet Merkezi (gim.org.tr) internetin bilinçli ve güvenli kullanımı konusunda yoğun farkındalık çalışmaları yapıyor ve bu kültürün ülkemizde yerleşmesi için çaba sarfediyor.

Tüm bu çalışmaları yaparken Güvenli İnternet Merkezi olarak bizim en büyük destekçimiz okullarımız ve bu okullarımızdaki fedakâr öğretmenlerimiz. Okullarımızın yapmış olduğu örnek çalışmaları bundan sonraki süreçte Güvenliweb sitemizde haberleştirip yayınlayacağız.

Bu tür projelerde biz de öğretmenlerimizi ve okullarımızı bu şekilde onure etmek istiyoruz. Okullarımızın ve öğretmenlerimizin bu yönde verdikleri emeklerin bilinmesini istiyoruz. Bugün bunlardan birini sizlerle paylaşmaktan onur duyduğumuzu ifade etmek isteriz.

Konya Ereğli Barbaros Ortaokulu Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Onur Yücesoy ve Öğrencileri Covid-19 sürecinde Sosyal Medya ve Siber Zorbalık üzerine (eTwinning Projesi) proje hazırladılar.

Proje kapsamında;

Social Media and Cyberbullying eTwinning Projesine ait ulusal ve uluslararası okuldaki öğrencilerimiz "İnternette Güvendeyim, Nelere Dikkat Edeceğiz ve Sizlere Farklı Tavsiyelerimiz Var" konulu video çalışması hazırladılar.

Öğrencilerimiz Covid-19 salgını süresince evlerde gözlemledikleri durumları çalışmaya çevirerek farkındalık oluşturmayı amaçladılar.

Teknoloji kullanımının üst düzeye çıktığı bu günlerde internet üzerinde artan alışveriş, sosyal medya kullanımı ve siber zorbalığa dikkat çekmek için senaryolar oluşturarak uzaktan eğitim sürecinde katkı sunmaya devam ettiler.

İnternette güvenli kalma yollarına, sosyal medya üzerinde dikkat edilmesi gereken kurallar ve hayatımızı yönetmeye dair farklı tavsiyeler ile güzel bir çalışma ortaya çıkarttılar. Çalışmaya ait video linki: https://www.guvenliweb.org.tr/galeri-detay/sosyal-medya-ve-siber-zorbalik-etwinning-proje-videosu

Konya Ereğli Barbaros Ortaokulu Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Onur Yücesoy ve Öğrencileri sadece video hazırlamakla yetinmediler elbette.

Social Media and Cyberbullying eTwinning Projesine ait ulusal ve uluslararası okuldaki öğrencilerimizle birlikte "Teknoloji ve Hastalıklarımız" adlı e-dergi çalışmaları yaptılar.

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Onur Yücesoy dergi ve video çalışması ilgili olarak şunları söylüyor:

Öğrencilerimiz proje kapsamımda video ve dergi çalışmasıyla Covid-19 salgını süresince evlerde gözlemledikleri durumları çalışmaya çevirerek farkındalık oluşturmayı amaçladılar.

Teknoloji kullanımının üst düzeye çıktığı bu günlerde yanlış kullanımlardan kaynaklı bağımlılıkları ve teknolojinin kişilerin üzerinde oluşturmuş olduğu farklı hastalıkları betimleyerek e-dergi çıkarttılar.

Teknolojinin getirmiş olduğu hastalıkların tüm dünya üzerinde aynı etkiyi yarattığını ve ortak bir sorun olduğunu farklı çalışmalarıyla ortaya koyarak bu durumu anlatmaya çalıştılar.

Çalışmamıza ait linkimiz :
https://www.calameo.com/read/006125248dd8b147632ca

Yorumlar

  • Henüz yorum yapılmadı. Hemen düşüncelerinizi yazarak ilk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum yapın
  • Doğrulama için e-posta adresinizin gerçek ve size ait olması gerekiyor.
  • E-posta adresiniz kesinlikle üçüncü kişilerle paylaşılmayacak, gizli kalacaktır.
  • Görünecek ad alanı için gerçek adınızı kullanmak zorunda değilsiniz.
  • İnternet üzerinde yapacağınız her işlem için IP adresinizin kayıt altına alındığını unutmamalısınız.
  • Yorumunuz yayınlanmadan önce editör onayından geçecektir.
lightbulb_outline İlk defa kullandığınız internet sayfalarının "Hakkımızda" bölümünü mutlaka okuyun.
Toast Alert...