Size nasıl yardımcı olabilirim?
Dijital Oyunlar
Facebook, dolandırıcılara geçit vermeyecek!
Sosyal Ağ Platformları

Facebook, dolandırıcılara geçit vermeyecek!

23 June 2017, Friday 11:06 | 4,190 görüntüleme

Facebook kullanıcıların refahı için yeni güvenlik önlemleri almaya devam ediyor. Bugün çıkan haberler ile birlikte Facebook, yeni özelliğini test etmeye başladı!

Facebook kullanıcılarının güvenliğini sağlamak için yeni önlemler almaya devam ediyor. Son zamanlarda kullanıcıların oldukça canını sıkan bir olaya daha son verecek Facebook, sahtekarlara gün yüzü göstermeyecek.

Şu anlık Hindistan'da test edilmeye başlanan bu özellik sayesinde Facebook, sizin fotoğrafınızla ve adınızla açılmış sahte hesapların tamamen önüne geçecek.

Sizden izinsiz profil fotoğrafınızın bir reklam veya başka bir hesapta kullanılmasının önüne geçerek, ortaya çıkan dolandırıcılık veya benzeri olayların kökünü kazıyacak olan sosyal medya devi kullanıcılarının refahı için elinden geleni yapıyor.

Resim 1

Test aşamasında olan profil fotoğrafı koruma özelliğinin nasıl çalıştığından kısaca bahsedecek olursak; bu özellik başka bir kullanıcının sizin profil fotoğrafını indirme seçeneğini tamamen ortadan kaldıracak. Böylelikle sizin rızanız olmadan profil fotoğrafınızı ne bir başkası indirebilecek, ne de kullanabilecek.

Profil fotoğrafı koruma özelliği sayesinde başka bir kullanıcı sizin profil fotoğrafının ekran görüntüsü dahi alamayacak. Ayrıca sizin arkadaş listenizde olmayan kullanıcılar, sizin fotoğrafını etiketlemiyecek veya paylaşamayacak.

Son olarak ise ''Görsel Koruma'' özelliği de kullanıcılar için kullanılabilir olacak. Görsel Koruma özelliği ise resmini çerçeveleyen mavi bir kalkan ile fotoğrafınız üzerinden her hangi bir işlem yapılmasını engelliyor. Fakat bu güvenlik önlemleri sahtekarları ne kadar engelleyecek, o da merak konusu.

ETİKETLER

#Facebook #SosyalMedya

Yorumlar

  • Henüz yorum yapılmadı. Hemen düşüncelerinizi yazarak ilk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum yapın
  • Doğrulama için e-posta adresinizin gerçek ve size ait olması gerekiyor.
  • E-posta adresiniz kesinlikle üçüncü kişilerle paylaşılmayacak, gizli kalacaktır.
  • Görünecek ad alanı için gerçek adınızı kullanmak zorunda değilsiniz.
  • İnternet üzerinde yapacağınız her işlem için IP adresinizin kayıt altına alındığını unutmamalısınız.
  • Yorumunuz yayınlanmadan önce editör onayından geçecektir.
lightbulb_outline Gerçek hayattaki sosyal ilişki kuralları, internet ve sosyal paylaşım mecralarında da geçerlidir.
Toast Alert...