Size nasıl yardımcı olabilirim?
Dijital Oyunlar
GÜVENLİ İNTERNET GÜNÜ ÖDÜLLÜ “KUTU OYUNU YARIŞMASI” BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR!
9 December 2017, Saturday 00:18

GÜVENLİ İNTERNET GÜNÜ ÖDÜLLÜ “KUTU OYUNU YARIŞMASI” BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR!

Yazar(lar): Gülbahar AYTEKİN | 9 December 2017, Saturday 00:18 | 6,917 görüntüleme

6 Şubat 2018 tarihinde BTK’da gerçekleştirilecek Güvenli İnternet Günü etkinliklerinde bu yıl öğrencilere yönelik bir “Kutu Oyunu Yarışması” yapılacak.


Daha İyi Bir İnternet Seninle Başlayacak: Değerlerine Sahip Çık!” Konulu yarışmaya, 5. 6. 7. ve 8. sınıflar ile lise öğrencileri katılabilecek. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ile Bahçeşehir Üniversitesi işbirliğinde yürütülen kutu oyunu yarışmasında öğrencilerin, internet dünyası ile alakalı olmak şartıyla, eğitici, öğretici, stratejik ve zeka geliştirici, mangala, tabu, monopoly, kızma birader, bil bakalım kim, jenga, scrable, risk ve cranium tarzı bir oyun tasarlamaları gerekiyor. Tasarlanacak kutu oyununda öğrenciler her türlü kağıt, karton, renkli ve boyalı kâğıt vb. kırtasiye malzemelerini kullanabilecekler.

Öğrencilerin tasarlayacakları masa oyununda; Türkçe’yi doğru ve eksiksiz kullanmaları, internetin tarihçesi, internet teknolojileri, internetin bilinçli ve güvenli kullanımı, dijital okur-yazarlık gibi konuların bir veya birkaçını içeriyor olması, eğitici, öğretici ve eğlenceli olması gibi bazı kriterlerin olması gerekiyor.

Belirlenen kriterlere uygun olarak tasarımı yapılan kutu oyununun, http://gig.org.tr/yarisma.php adresindeki formun çevrimiçi doldurulduktan sonra kargo yolu ile gönderilmesi gerekiyor. “Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi- Çırağan Caddesi, Osmanpaşa Mektebi Sokak, No: 4 – 6 34353 Beşiktaş, İstanbul / TÜRKİYE” adresine gönderilecek oyunlar için son başvuru tarihi 19 Ocak 2018. Bu tarihten sonra gönderilen kargolar değerlendirilmeye alınmayacak.

10.000 TL Eğitim Bursu Verilecek!

Yarışma Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ile Bahçeşehir Üniversitesi tarafından görevlendirilen jüri tarafından değerlendirilecek ve sonuçlar 1 Şubat 2018 günü ilan edilecek. 6 Şubat 2018 Salı günü Ankara’da gerçekleştirilecek olan Güvenli İnternet Günü Etkinliklerinde birinci olan kutu oyunu sahibine 10 Bin TL Eğitim Bursu verilecek. Yarışmada dereceye giren diğer öğrencilere verilecek ödüller ise şöyle:

Dereceye giren en iyi 3 kutu oyunun sahibi lise öğrencilerine:

1. Kutu Oyunu Sahibine 10.000 TL Eğitim Bursu
2. Kutu Oyunu Sahibine 7.000 TL Eğitim Bursu
3. Kutu Oyunu Sahibine 3.000 TL Eğitim Bursu

Dereceye giren en iyi 3 kutu oyunun sahibi ilköğretim 5. 6. 7 ve 8. sınıf öğrencilerine:

1. Kutu Oyunu Sahibine 5.000 TL Eğitim Bursu
2. Kutu Oyunu Sahibine 3.000 TL Eğitim Bursu
3. Kutu Oyunu Sahibine 2.000 TL Eğitim Bursu

Ayrıca dereceye giren öğrencilerin oyunları Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Güvenli İnternet Merkezi Tırı’nda gösterime sunulacak.

Kutu oyunu yarışmasına başvuru ve detaylı bilgi için: http://gig.org.tr/yarisma.php

Güvenli İnternet Günü

Bütün dünyada her yılın Şubat ayında organize edilen “Güvenli İnternet Günü” 6 Şubat 2018 tarihinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nda çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Dünyada 2004 yılından bu yana düzenlenen Güvenli İnternet Günü (GİG) bu sene, “Daha iyi bir İnternet seninle başlayacak: Değerlerine sahip çık!” teması ile kutlanacak. Dünya genelinde yaklaşık 130 ülkede kutlanan Güvenli İnternet Günü, ülkemizde de 2010 yılından itibaren kutlanıyor. Güvenli İnternet Günü 6 Şubat 2018 tarihinde BTK’da halka açık olarak gerçekleştirilecek.

Adres:
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Eskişehir Yolu 10.Km No:276 Çankaya/Ankara

Yorumlar

  • Henüz yorum yapılmadı. Hemen düşüncelerinizi yazarak ilk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum yapın
  • Doğrulama için e-posta adresinizin gerçek ve size ait olması gerekiyor.
  • E-posta adresiniz kesinlikle üçüncü kişilerle paylaşılmayacak, gizli kalacaktır.
  • Görünecek ad alanı için gerçek adınızı kullanmak zorunda değilsiniz.
  • İnternet üzerinde yapacağınız her işlem için IP adresinizin kayıt altına alındığını unutmamalısınız.
  • Yorumunuz yayınlanmadan önce editör onayından geçecektir.
lightbulb_outline İnternet ortamında tanımadığınız kişilere cevap vermeyin, tekliflerini reddedin, size gönderdikleri mesajları açmadan silin!
Toast Alert...