Size nasıl yardımcı olabilirim?
Dijital Oyunlar
GÜVENLİ İNTERNET HİZMETİ 7.YIL ETKİNLİĞİ COŞKUYLA KUTLANDI
29 November 2017, Wednesday 23:28

GÜVENLİ İNTERNET HİZMETİ 7.YIL ETKİNLİĞİ COŞKUYLA KUTLANDI

Yazar(lar): Gülbahar AYTEKİN | 29 November 2017, Wednesday 23:28 | 5,344 görüntüleme

Güvenli İnternet Hizmeti’nin 7. Yıl Etkinlikleri; Erişim Sağlayıcıları Birliği, üniversitelerden, sektörden temsilciler ve öğrencilerin katılımıyla, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nda coşkuyla kutlandı.


Güvenli İnternet Hizmeti 7. Yıl Etkinlikleri, 28 Kasım 2017 tarihinde BTK merkez binasında gerçekleştirildi. Etkinlikler BTK Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan’ın konuşmalarıyla başladı. Erişim Sağlayıcıları Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Bülent Kent’in konuşmasıyla devam eden etkinlik, Google Türkiye Eğitim Uzmanı Özgür Mehmet Kütküt tarafından öğrencilere verilen “İnternetin Güvenli Kullanımı ve Karşılaşılabilecek Olası Riskler” konulu eğitimle sona erdi.

İnternet kullanımının yoğunlaşmasıyla birlikte yaşanan dijitalleşme, internetin daha güvenli bir yer olma zorunluluğunu da beraberinde getiriyor. Bugün internette 1 dakikada, 35 bin siber saldırı gerçekleşirken, 21 bin spam e-posta gönderiliyor. 30 kişinin kimlik bilgileri çalınıyor. Cinsel istismar, yasa dışı kumar siteleri yoluyla sanal gasp-sömürü ve mafya, çocukları ve gençleri intihara sürükleyen ölüm oyunları, sanal dolandırıcılık, zararlı yazılımlar, siber zorbalık ve benzeri çok sayıda tehdit bulunuyor.

7yıl

Bütün bu tehditlere karşı kalkan görevi gören Güvenli İnternet Hizmeti; toplumu, internetin zararlı içeriklerinden korumak, çocuklara ve ailelere güvenli bir internet ortamı sunmak için 22 Kasım 2011 tarihinde, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu bünyesinde faaliyete geçti. Faaliyete geçtiği 2011 yılından bu yana geçen 7 yıllık süreçte, Güvenli İnternet Hizmeti’ni tercih eden abone sayısı 5 milyona ulaştı ve her geçen gün, internet kullanıcıları tarafından tercih edilerek abone sayısını artırıyor.

“Güvenli İnternet Hizmeti” Tamamen Ücretsiz!

İnternetteki zararlı içerikleri filtreleyen Güvenli İnternet Hizmeti, tamamen ücretsiz olarak hizmet veriyor. Güvenli İnternet Hizmeti, Çocuk Profili ve Aile Profili olmak üzere iki seçenekten oluşuyor. Çocuk Profili seçildiğinde, erişilen siteler uzman kontrolünden geçiyor ve güvenli olduğu onaylanmış belirli sayıda siteye erişim sağlanıyor. Böylece internetteki risklerin önüne geçilerek yüksek oranda korunma sağlanıyor. Çocuk Profili listesinde, çocukların ruhsal ve bedensel sağlığını olumsuz etkileyebilecek siteler bulunmuyor. Aile Profili seçildiğinde ise, kumar, intihara yönlendirme, uyuşturucu, müstehcenlik vb. zararlı içerikleri barındıran siteler haricinde bütün sitelere erişim sağlanabiliyor. Güvenli İnternet Hizmeti, internetteki zararlı içeriklerden korunmak isteyen herkese, alternatif bir hizmet sunuyor.

guvenli

Güvenli İnternet Hizmeti hakkında detaylı bilgi için:
http://www.guvenlinet.org/tr/

Yorumlar

  • Henüz yorum yapılmadı. Hemen düşüncelerinizi yazarak ilk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum yapın
  • Doğrulama için e-posta adresinizin gerçek ve size ait olması gerekiyor.
  • E-posta adresiniz kesinlikle üçüncü kişilerle paylaşılmayacak, gizli kalacaktır.
  • Görünecek ad alanı için gerçek adınızı kullanmak zorunda değilsiniz.
  • İnternet üzerinde yapacağınız her işlem için IP adresinizin kayıt altına alındığını unutmamalısınız.
  • Yorumunuz yayınlanmadan önce editör onayından geçecektir.
lightbulb_outline Üslup her şeydir. İnternette nazik ve saygılı bir dil kullanın. Hiç kimsenin kişiliğini ve çevrimiçi itibarını zedeleyici davranışlarda bulunmayın.
Toast Alert...