Size nasıl yardımcı olabilirim?
Dijital Oyunlar
Yeşilay IV. Uluslararası Teknoloji Bağımlılığı Kongresi İstanbul'da Yapıldı
30 November 2017, Thursday 16:16

Yeşilay IV. Uluslararası Teknoloji Bağımlılığı Kongresi İstanbul'da Yapıldı

30 November 2017, Thursday 16:16 | 3,668 görüntüleme

Yeşilay IV. Uluslararası Teknoloji Bağımlılığı Kongresi, teknoloji bağımlılığı alanında yeni stratejilerin ve alternatif yaklaşımların geliştirilmesi için başta ülkemizdekiler olmak üzere, çok sayıda uluslararası kurum ve kuruluşa önemli bir fırsat sunma amacıyla 27 – 28 Kasım 2017 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirildi.

27 – 28 Kasım 2017 tarihleri arasında İstanbul’da WOW Istanbul Hotel & Convention Centre’da Türkiye Yeşilay Cemiyeti öncülüğünde Kültür, Toplum ve Aile Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen ve açılışını Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın yaptığı Kongrede, teknolojinin bilinçli kullanımı konusunda farkındalığı yüksek nesillerin yetişmesine katkı sağlayacak teknoloji bağımlılığı, mobil telefon bağımlılığı, online oyun bağımlılığı, halk sağlığı ve bağımlılık, internet ve sosyal medya bağımlılığı alanlarında dünya genelindeki son araştırmalar ve klinik uygulamalar, önleme ve politikalara ilişkin bilimsel ve kanıta dayalı çalışmalar ele alındı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN Teknoloji Bağımlılığı Kongresinde, zamanı geri döndüremeyeceklerine göre önlerine bakıp gelecek için yapabileceklerinin yollarını aramaları gerektiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Bakınız Hazreti Ali (radiyallahu anh) efendimiz, ebeveynlere ne tavsiye ediyor; 'Çocuklarınızı kendi zamanınıza göre değil, onların yaşayacakları zamana göre yetiştirin' buyuruyor. Evet, bizim de meseleye aynen bu şekilde yaklaşmamız lazım. Çocuklarımızla torunlarımızla ve gelecek kuşakla iletişimde en önemli sıkıntının doğrusu ben bu olduğuna inanıyorum. Onların ruh dünyasına giremezsek, onlara ulaşamayız. Evlatlarımızla empati kuramazsak onlarla ortak bir dil geliştiremezsek, sorunlarının çözümü için doğru yöntemler de bulamayız. Bunun için çocuklarımızı beyhude yere teknolojiden uzak tutmaya çalışmak yerine onlara teknolojiyi bilinçli kullanmanın yollarını göstermeli, onun eğitimini vermeliyiz” dedi.

Kongreye, Kurumumuz uzmanları katılarak oturumları takip ettiler ve BTK’nın Kamu kurum ve kuruluşları, Sivil Toplum Kuruluşları ve Özel sektör ile işbirliği içerisinde bu konuda yapmış olduğu çalışmaları dile getirdiler.

"Yeşilay IV. Uluslararası Teknoloji Bağımlılığı Kongresi" ile ilgili detaylı bilgi için: http://technologyaddiction.org/

Yorumlar

  • Henüz yorum yapılmadı. Hemen düşüncelerinizi yazarak ilk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum yapın
  • Doğrulama için e-posta adresinizin gerçek ve size ait olması gerekiyor.
  • E-posta adresiniz kesinlikle üçüncü kişilerle paylaşılmayacak, gizli kalacaktır.
  • Görünecek ad alanı için gerçek adınızı kullanmak zorunda değilsiniz.
  • İnternet üzerinde yapacağınız her işlem için IP adresinizin kayıt altına alındığını unutmamalısınız.
  • Yorumunuz yayınlanmadan önce editör onayından geçecektir.
lightbulb_outline İnternetteki zararlı içeriklerden korunmak için, tamamen ücretsiz olan "Güvenli İnternet Hizmeti"ni tercih edebilirsiniz.
Toast Alert...