Size nasıl yardımcı olabilirim?
Dijital Oyunlar

Sosyal Medya Rehberi

Popüler sosyal ağlarda bulunan güvenlik özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Facebook

Facebook, bir milyardan fazla kullanıcısıyla küresel popüler bir sosyal ağ. Facebook yardım merkezi endişeleri gidermek ve gizliliğinizi nasıl koruyacağınız konusunda size bir dizi güvenlik önlemleri ve tavsiyeler sunar.

Twitter

Twitter, kullanıcıların 280 karakter uzunluğunda ve resimler veya videolar içerebilecekleri 'tweet'ler gönderdiği sosyal ağ ve mikroblog sitesi. Hizmette sunulan bir dizi güvenlik özellikleri vardır.

Instagram

Instagram, gençler arasında popüler olan, fotoğraf ve video paylaşım uygulamasıdır. Instagram'da kullanıcılar fotoğraf ve video paylaşımları ile yorum yapabilir, hashtaglar yoluyla birbirleriyle bağlantı kurabilirler.

Youtube

YouTube, Google'ın sahip olduğu bir video paylaşım web sitesidir. Raporlama araçları ve Güvenlik Modunda uygun olmayan içeriğe erişimi kısıtlama gibi bir dizi güvenlik özelliği vardır.

Whatsapp

WhatsApp, kullanıcıların mevcut telefon rehberlerine, bir İnternet bağlantısı kullanarak mesaj, resim ve video gönderip almalarını sağlayan ücretsiz bir mobil mesajlaşma uygulamasıdır. WhatsApp kullanıcıları, gruplar oluşturabilir ve aynı anda birçok arkadaşına mesaj gönderebilir.

Periscope

Periscope, mobil cihazınızdan veya tablet bilgisayarınızdan canlı video yayını yapmayı ve bunu takipçilerinizle paylaşmanızı sağlayan bir uygulamadır. Twitter tarafından kullanıma sunulan Periscope uygulamasında, istediğiniz kişilerin yayınlarını takip edebilir, takipçileriniz canlı yayın yaptıklarında bildirim alabilir, canlı video yayınlarına, eş zamanlı yorum ve mesaj yazabilirsiniz.

Snapchat

Snapchat, gençlerin popüler olduğu, kullanıcı tarafından oluşturulan fotoğrafları, metinleri ve videoları paylaşmalarını sağlayan geçici bir mesajlaşma uygulamasıdır. Bu paylaşılan gönderiler de ‘Snap’ olarak anılmaktadır. Snap’ler bir başkasına gönderildiğinde, kaybolmadan önce birkaç saniye ekranda kalır. Ayrıca, 'Snapstory' adı verilen ve birden fazla kişinin 24 saat boyunca görmesi için Snapchat’in hikayeleri yerleştirebileceğiniz bir özelliği de vardır.

Google Plus

Google Plus; YouTube, Gmail ve arama gibi Google'ın diğer hizmetleri ile bağlantılı olan bir sosyal ağdır. Gizlilik yönetime yardımcı olmak için çeşitli güvenlik özellikleri ve bölümleri vardır.

Tumblr

Tumblr, Yahoo'ya ait bir blog yazı, fotoğraf paylaşımı ve sosyal paylaşım sitesidir. Tumblr herkese açıktır ve kullanıcıların bloglarına multimedya içerik göndermesine ve diğer kullanıcının blog'larını izlemesine olanak tanır.

lightbulb_outline Doğum tarihinizi, adınızı, soyadınızı, art arda gelen sayıları şifre olarak kullanmamaya çalışın. En az 8 karakterli, sayılardan, büyük-küçük harflerden ve özel karakterlerden oluşan güçlü şifreler kullanın!
Toast Alert...