Size nasıl yardımcı olabilirim?
Dijital Oyunlar

Tumblr

Tumblr, Yahoo'ya ait bir blog yazı, fotoğraf paylaşımı ve sosyal paylaşım sitesidir. Tumblr herkese açıktır ve kullanıcıların bloglarına multimedya içerik göndermesine ve diğer kullanıcının blog'larını izlemesine olanak tanır.

Güvenlik tavsiyesi

Sıkça Sorulan Sorular Tumblr yardım merkezinde cevaplandırılır.
https://tumblr.zendesk.com/hc/tr

Güvenlik Araçları

Tumblr aşağıdaki güvenlik özelliklerine sahiptir:

  • Rapor: Tumblr'a abuse@tumblr.com adresine e-posta göndererek kötüye kullanım bildirebilirsiniz. Burada Tumblr Güven ve Güvenlik ekibinin bir üyesi şikayetinizi inceler.
  • Yok saymak: Bir kullanıcıyı yok saydığınızda, yayınlarını Kontrol Paneli'nde, etkinliklerini posta notlarınızda veya Gösterge Tablonuzdaki bildirimlerinde göremezsiniz. Ayrıca, o kullanıcıdan Asks ya da Fan Mail alamayacaksınız.
  • Özel blog: Blog'unuzu görenler üzerinde daha fazla kontrol için şifre korumalı bir 'ikincil blog' oluşturabilirsiniz. Birincil blogunuzun herkese açık olmasını unutmayın, böylece bir başkasının ona bakmasını, takip etmesini, üzerinde sayfaları görüntülemesini veya RSS özet akışına erişmesini engelleyemezsiniz.
  • Gizlilik özellikleri: Insanların sizinle nasıl iletişim kurabileceğini yönetmek ve içeriğinizi görmek hakkında daha fazla bilgi edinmek için hesabınızdaki gizlilik özelliklerine göz atın.
  • Filtereleme: Yetişkinlere yönelik içeriğe Tumblr'da izin verilirken, seçmediğiniz sürece onu görmek zorunda değilsiniz. Tumblr üzerinde arama yaptığınızda, varsayılan olarak açık olan filtrelemeyi kapatmadığınız sürece, yetişkinlere yönelik olarak işaretlenmiş bloglardan alınan sonuçları görmezsiniz.

Şartlar ve koşullar

Yaş gereksinimi

Bir Tumblr hesabı oluşturmak için en az 13 yaşında olmalısınız.

Bir hesabı kayıt ettirmeden Tumblr'daki içeriğe bakmak mümkündür, ancak kendi içeriğinizi yükleyemezsiniz.

lightbulb_outline Adınız, soyadınız, adresiniz, telefon numaranız, e-posta adresi, aile bireylerinizin adı, kimlik numarası vb. kişisel bilgileriniz size özeldir. İnternet ortamında paylaşılan küçük fakat önemli bilgiler, büyük zararlara sebep olabilir.
Toast Alert...