Size nasıl yardımcı olabilirim?
Dijital Oyunlar
Twitter

Twitter

Twitter, kullanıcıların 280 karakter uzunluğunda ve resimler veya videolar içerebilecekleri 'tweet'ler gönderdiği sosyal ağ ve mikroblog sitesi. Hizmette sunulan bir dizi güvenlik özellikleri vardır.

Güvenlik tavsiyesi

Twitter'ın Yardım Merkezi'nde tavsiyesi var.
https://help.twitter.com/

Güvenlikle ilgili bölüm şu adrestedir.
https://help.twitter.com/tr/safety-and-security

Twitter Şikayet Süreci için kaynak video
https://www.guvenliweb.org.tr/galeri-detay/twitterda-icerik-sikayet-sureci

Güvenlik Araçları

Twitter'ın çeşitli güvenlik özellikleri vardır. Daha fazla bilgi için https://help.twitter.com adresini ziyaret edin.

 • Engelleme: Bir kullanıcının sizi izlemesini, fotoğraflarda sizi etiketlemesini veya tweet'lerinize erişmesini durdurmak için engelleme işlevini kullanın. Engellenmiş bir kullanıcının gönderdiği her bir @ replikasyon veya mektup, bahisler sekmenizde görünmez. (bu Tweetler yine de aramada görünebilir)
  https://help.twitter.com/tr/using-twitter#blocking-and-muting

 • Raporlama: Twitter'daki kullanıcı destek ve güvenlik ekibine bir mesaj göndermek için Tweet'teki raporlama düğmesini tıklayın veya Twitter'ın destek sayfalarındaki çevrimiçi formları doldurun.
  https://help.twitter.com/tr/contact-us

 • Tweetlerinizi koruyun: Twitter'a kaydolduğunuzda, Tweetlerinizi herkese açık tutmak (varsayılan hesap ayarı) veya Tweetlerinizi korumak için seçeneğiniz vardır. Tweetlerinizi korumak için Güvenlik ve Gizlilik Ayarlarına gidin.
  https://help.twitter.com/tr/safety-and-security/how-to-make-twitter-private-and-public

 • Hassas içerik: Twitter, çıplaklık, şiddet veya tıbbi prosedürler gibi hassas içerik olarak düşünülen medya içeriyorsa, kullanıcılardan Tweetler'lerini hassas olarak işaretlemelerini isteyin. Görüntüleyicinin varsayılan ayarı, bir Tweet'in duyarlı olabilecek bir medya içeriği taşıdığı şeklinde işaretlenmişse, bu medyanın kendisine gösterilmeden önce bir uyarı mesajı tıklaması gerekecektir.
  https://help.twitter.com/tr/safety-and-security/sensitive-media

 • Konum işlevleri hakkında daha fazla bilgi edinmeye yardımcı olabilir ve konum bilgilerini paylaşmadan önce dikkatlice düşünebilirsiniz. Tüm konum verileri geçmişini 'güvenlik ve gizlilik ayarlarınızda silebilirsiniz.
  https://help.twitter.com/tr/using-twitter/tweet-location

Şartlar ve koşullar

Kullanım Şartları

https://twitter.com/tos

Twitter Kuralları

https://help.twitter.com/tr/rules-and-policies#twitter-rules

Twitter Kuralları, kullanıcılara hizmetin izin verilen kullanımı ile ilgili açık kurallar sağlar.

Twitter'da hedefe yönelik taciz ve istismara izin verilmez. Bu gibi davranışların sonuçları, uyarıların yanısıra geçici veya kalıcı hesap askıya alınmalarını da içerir.

Twitter'da belirli ve doğrudan şiddet içeren tehditler yayınlamak uyarılar ve hesap askıya alma işlemleri zorunlu kılarak kesinlikle yasaklanmıştır. Twitter, kullanıcıları bu tür davranışları kolluk kuvvetlerine bildirmeye ve böylece tehdidin düzgün şekilde değerlendirilmesini ve uygulanabilir olması halinde kovuşturma yapılmasını önerir.

Yaş gereksinimi

Twitter'a üye olabilmek için en az 13 yaşında olmalısınız. Bununla birlikte, site kayıt olduktan sonra yaşını istemiyor.

Twitter, çocuğunuz 13 yaşın altındaysa ve siteyi kullanıyorsa privacy@twitter.com iletişime geçmenizi önerir.

lightbulb_outline Gerçek hayattaki sosyal ilişki kuralları, internet ve sosyal paylaşım mecralarında da geçerlidir.
Toast Alert...